הקוורץ הוא מינרל טבעי המצוי בסלעים על פני כדור הארץ והוא נמצא בשימוש במקומות או מוצרים שבהם דרוש הסתמך על התכונה המרכזית שלו – חוזק רב. הקוורץ לוקח חלק בתעשיית השיש, הזכוכית, אבני החן ותעשיית הציוד והחומרים למעבדות בנושאי כימיה, פיזיקה וגאולוגיה. משטחי קוורץ הם משטחי שיש הנמצאים בשימוש בעיקר בקרב לקוחות פרטיים הזקוקים למשטחי שיש חדשים במטבח שלהם כתוצאה מתהליך שיפוץ שהם מבצעים או בחדר באמבטיה – מאותן סיבות.

קוורץ

מכיוון שמדובר כאמור בחומר שנחשב לחומר הטבעי החזק ביותר המוכר ביום, הרי שתכונה זו הופכת אותו למתאים ביותר להיות בשימוש בתעשיות השיש. כאשר מערבבים את הקוורץ בתעשייה עם סוגים נוספים של אבנים מקבלים תוצר בעל תכונות משולבות של כל חומרי הגלם מהם הוא עשוי וכך ניתן לייצר משטחי קוורץ בעלי צבעים, דגמים ודוגמאות רבים מספור שמהם יוכל כל לקוח לבחור בדיוק את הדגם שמועדף עליו ויתאים לצרכים והדרישות העיצוביים שלו. כיום משטחים העשויים מקוורץ נחשבים למשטחי השיש הנפוצים ביותר בשוק הפרטי והביתי.

משטחי קוורץ מתאימים להתקנה הן במטבח והן בחדר האמבטיה. מכיוון שמדובר בחומר חזק, העמיד בתנאים קיצוניים במיוחד של טמפרטורות גבוהות מאד, משטחי השיש העשויים מקוורץ נחבשים בדרך כלל לפריט עיצובי שניתן לרכוש ולהתקין פעם אחת בלבד בתקופת חיים שלמה מבלי שיהיה צורך להחליף אותם. המשטחים עמידים בפני שריטות, כתמים וחבלות וכך בשימוש ביתי סביר לא אמור להיגרם למשטח השיש שום נזק. עובדי המשטחים מתאים לשימוש ביתי ואכן רוב הלקוחות בוחרים משטחי קוורץ להתקנה בתוך הבתים שלהם.

בשנים האחרונות חלו שינויים רבים ומהותיים בתחום של ייצור משטחי קוורץ הן לשם שימוש במשטחי שיש בבתים פרטיים והן עבור שימוש במתקנים תעשייתיים. כדאי לקבל ייעוץ מאיש מקצוע הבקיא בתחום על מנת להבין לעומק מדוע מומלץ להעדיף את המשטחים האלה על פני משטחים אחרים העשויים מחומרי גלם אחרים וכך אפשר יהיה לקבל החלטה נבונה ונכונה באשר למשטח שייבחר. את המשטח ניתן להתאים לסגנון העיצוב הנבחר וכך לקבל מראה מושלם של המטבח.