כיצד מתבצע תכנון פרישה

היום של פרישה לגמלאות הוא יום מיוחד במינו עבור כל עובד.
מדובר על היום שבו הוא מפסיק לעבוד בתור שכיר או עצמאי ויכול ליהנות מזמן פנוי לעסוק בו בתחביבים שלו או לבלות במחיצת בני המשפחה שלו.
חשוב מאד לבצע תכנון פרישה בטרם היציאה לגמלאות על מנת שהעובד יהיה מוכן מבחינה כלכלית לקראת התקופה שבה הוא כבר לא עובד ולא מקבל משכורת ממקום עבודה על בסיס רצוף וקבוע.
ברוב מקומות העבודה כיום יכולים העובדים ליהנות מקבלת ייעוץ פרישה אישי ומותאם וכך לתכנן את עתידם.

תכנון פרישה הוא שלב חשוב מאד בתהליך של פרישה לפנסיה והכנת הבסיס הכלכלי לקראת תקופה זו. תכנון פרישה
כל עובד בעצם מתכונן כבר משנות העשרים והשלושים לחייו לקראת יום זה על ידי הפרשה של סכומי כסף מדי חודש דרך תלוש המשכורת שלו על מנת שבבוא העת, כאשר יגיע היום של פרישה לגמלאות יצטבר לזכותו סכום כסף גדול שבעזרתו יוכל להתקיים ולא יזדקק לעזרה או תרומות.
זו המטרה של הפרשת כספים אלה ולכן היא חשובה ומהותית עד מאד.

איך מבצעים תכנון פרישה ?

כיום ניתן למצוא מסלולי חסכון רבים המהווים קרן פנסיה, כלומר כספים הנצברים לזכות עובד זה או אחר ויעמדו לרשותו עת יגיע לגיל הפרישה מהעבודה וייצא לגמלאות.
באמצעות
תכנון פרישה מחשב העובד בסיוע איש מקצוע מהתחום את גובה הסכום החודשי שיוכל לקבל מדי חודש לאחר שיפרוש מעבודתו וכך מחושב אחוז ההפרשה מתלוש השכר שלו.
בנוסף לכך קיימים חוקים במדינה בנוגע לתחום של
תכנון פרישה ולכן יש אחוז מינימום שאסור להפריש סכום נמוך ממנו – הן על די המעסיק והן על ידי העובד עצמו.

כאשר תכנון פרישה מבוצע על ידי איש מקצוע הבקיא בתחום ומכיר את כל השינויים והעדכונים שנכנסו לתוקף בתקופה האחרונה – אין ספק שהעובד מקבל את כל המידע שהוא זקוק לו על מנת לקבל את ההחלטות שתהיינה מכריעות ביותר גם אם תתקבלנה עוד יותר מעשור לחייו.
תכנון פרישה נכון מוקדם יביא לידי רווחה כלכלית בעת הפרישה לפנסיה.