השקעה בנדל״ן בארה״ב יכולה להניב תשואות נכבדות למשקיעים. כיום ישנם ישראלים רבים שיש להם נכסים ברחבי ארה״ב המניבים להם הכנסות ורווחים יפים. רוצים גם? אין בעיה! ישנן הרבה חברות שיכולות לעזור בתיווך ובמסירת המידע בכל הנוגע להשקעות נדל״ן במישיגן או במדינות אחרות בארה״ב. אם אתם מתעניינים בהשקעות נדל״ן לא יקרות המניבות תשואה גבוהה- מישיגן היא אופציה טובה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מבצעים השקעות נדל״ן במישיגן.
* רכישת דירה שנמצאת במתחם מגורים ולא בית פרטי- קניית בית פרטי להשקעה היא מסוכנת הרבה יותר מאשר רכישת דירה שנמצאת בקומפלקס מגורים. קניית דירה מקומפלקס היא השקעה עם פחות סיכון. לפני ביצוע השקעות נדל״ן במישיגן- עליכם לברר על התשואה האפשרית של דירות בקומפלקסים, פחות של בתים פרטיים.
* אם אתם מעוניינים לשים כסף בהשקעות נדל״ן במישיגן- כדאי שתבחרו נכסים שהם מניבים ולא פרוייקטים יזמיים חדשים. הסיבה לכך היא פשוטה- בנכס קיים יש פחות סיכון ואילו בפרויקט יזמי חדש יכולים להיות עיכובים, ביטולים או פשיטות רגל של הקבלן- מדובר בסיכון גבוה יותר.
* פיזור הסיכונים- רכישה של נכסים גדולים יותר היא בטוחה יותר מאשר נכסים קטנים. הסיבה לכך היא כמובן פיזור הסיכון ומיעוט התחרות על נכסים גדולים. אם אתם רוצים השקעות נדל״ן במישיגן שיניבו לכם רווחים- חפשו נכסים שהם ״מולטי פמילי״- מתחמים גדולים יותר וסגורים.
* תבדקו את האוכלוסיה- כמובן שההעדפה היא שהאוכלוסיה באיזור תהיה ממעמד הביניים- כך תקחו פחות סיכונים עם אנשים שאינם משלמים שכירות.
* חפשו מימון של בנקים גדולים. בנק שילך אתכם ויממן את ההשקעה שלכם בעצם מעיד על אמינות העסקה וחלוקת הסיכונים.
* התעקשו על תשואה של 7-8 אחוז מינימום! נכסי מולטי פמילי במישיגן הם נכסים מניבים ואתם צריכים לדרוש מסמך מקדים שמפרט את התשואות והביצועים של הכנס מהשנים האחרונות. תעדיפו לבחור נכס סולידי בסיכון נמוך.
* חפשו מימון עם ריבית נמוכה- מה שיאפשר לכם לחלוק סיכונים עם הבנק וליהנות ממינוף ותשואה של 10 אחוזים.
* תבחרו נכס שאין הרבה עבודה שיש לבצע בו- אלא נכס שאפשר פשוט לקנות ולהשכיר מיידית. ככל שיש צורך ביותר עבודה על הכנס- כך אתם צריכים יותר כסף, יותר זמן, חברת ניהול שתנהל את השיפוצים ועוד. במישיגן, תעדיפו נכס נדל״ן שמוכן לכניסה ולא מצריך טיפול.
* תנסו לבחור נכס שנמצא באיזור שיש בו לפחות 90 אחוז תפוסה- מה שמעיד על איזור חי ומאוכלס שיש בו ביקוש לדירות.