חשיבות של איטום גגות בירושלים                               

ישנן שתי מטרות עיקריות לאיטום גגות בירושלים האחד מטרתה היא להימנע מנזילות ורטיבות בגג הגורמות לאי נעימות רבה. המטרה השנייה של פעולה זו  הוא לבודד טמפרטורות במילים אחרות קל יותר לקרר ולחמם בניין שהוא אטום לגמרי, מאשר בית שהאיטום בו אינו מושלם. כאשר מדברים על איטום בירושלים חשיבות האיטום רבה, משום שמדובר על אזור קר במיוחד, כמו כן יש לשים לב כי בחודשי החורף יורדים לפעמים שלגים בירושלים, ויש לדעת כי השלג יכול לגרום לעיתים לקריסת הגג, לכן יש להקפיד על האיטום של הגג לפני חודשי החורף. כמו כן גם בחודשי הקיץ בעיית האיטום בגג יכולה לגרום להוצאות גבוהות במיוחד של קירור הבניין, וישנה דרך להימנע מהוצאות אלו.

אלו חומרים משמשים לגג ללא סדקים?

מכיוון שירושלים היא עיר קרה במיוחד חשוב שהגג יהיה ללא סדקים על ידי שימוש בחומרים אלו:

  • זפת – חומר זה הינו מיושן במקצת, אך הוא חומר מעולה וזול לעומת שיטות אחרות, אך יש צורך לחדש את איטום הגגות בזפת בין שנה אחת לשלוש שנים.
  • יריעות ביטומניות – יריעות אלו נקראות על שם החומר שממנו הן עשויות ביטומן. יריעות אלו נחשבות לחומר מצוין, ולאיכותיות במיוחד, בשל היכולת שלהן להתאים לכל משטח. כמו כן יש לדעת כי יריעות חדשות יכולות להחזיק כעשור עד שיהיה צורך להחליף ליריעות אחרות, בכך הן מחזיקות מעמד יותר מאשר זיפות גגות, אבל  התקנתן יקרה יותר מזיפות גגות.
  • חומרי איטום אקריליים – חומרים אלו דומים במרקם ובצבע לצבע, המשמש לצביעת קירות. גם היישום של חומרים אלו נעשה בדומה לצבע על ידי מריחה במברשת או ברולר, לפיכך משתמשים לסתימת סדקים או קירות בגג.
  • חומרי איטום פוליאוטראיינים – אלו חומרים חדשים בשוק, ונחשבים לחומרי האיטום האיכותיים ביותר ניתן ליישם אותם על ידי מריחה ברולר או בהתזה. נהוג להשתמש בהם, לגגות מרוצפים, מרפסות, ועוד.

איך אוטמים גג מרוצף?

איטום גג מרוצף נעשה בשתי דרכים: הסרת הריצוף, התקנת יריעות ביטומניות וריצוף מחדש זוהי דרך ראשונה ישנה גם דרך שנייה, שהיא יותר יעילה הוא לשים יריעות ביטומניות על פני הריצוף הקיים, ואז הדבקת ריצוף חדש. אופציה זו, השנייה, היא המועדפת מבין השתיים משום שהיא חוסכת את הסרת הריצוף.

מתי כדאי לבצע פעולה זו?

הזמן הטוב ביותר ביצוע איטום גגות בירושלים הוא בין החודשים מאי עד אוקטובר לצורך איטום גגות בירושלים  מומלץ לבצע חידוש האיטום בחומר שבו השתמשו קודם, לכן או ממשפחת חומרים דומה. בנוסף לכך יש  חשוב לדעת כי אמנם מטרת האיטום העיקרית היא להימנע מרטיבות, וניתן למנוע גם חדירת רעש וטמפרטורה. ביצוע האיטום בתקופה זו יכין היטב את הגג לחורף.